skupina historického šermu Corporal

fb

Škola šermu

Nudíte se v Hradci? Láká vás drsnost soubojů ze starých časů? Chcete se naučit ovládat (nejen) chladné zbraně? Potřebujete se zdokonalit ve svém šermířském umění? Hledáte zkušené šermíře, kteří vám pomohou a podělí se o svoje zkušenosti? Nebo si chcete zlepšit svoji kondici a trávit smysluplně volný čas a naučit se přitom něco nového? Pokud ano, pak neváhejte a přihlaste se do školy vedené skupinou historického šermu Corporal a jejich spolupracovníky v Hradecké šermírně.

Výuka historického šermu provází skupinu Corporal v různých podobách po celou dobu její historie. Dlouhé roky se soustřeďovala pouze na výuku a zdokonalování jednotlivých členů skupiny. Od roku 2014 se vznikem Hradecké šermírny jsme se rozhodli využít mnohaletých zkušeností s historickým šermem a začali nabízet kurzy a semináře pro veřejnost.

Od vzniku Hradecké šermírny nabízíme výuku italské školy šermu dle pricipů magisteria (mistra Petera Kozy) vedené lektory ze členů skupiny Corporal. Výuka probíhá formou jak průběžných kurzů, tak víkendových seminářů.

Postupem času jsme rozšířili semináře o šerm mečem a štítem a šerm dlouhým mečem vedené lektorem Michalem Mrázem a dále o semináře výuky ruského bojového umění systema dle Vasilieva vedené lektorem Karlem Černým.

Obsah seminářů:

V současné době nabízíme tyto semináře:

Ceny seminářů:

Co ještě potřebujete vědět?

Účastníkům všech kurzů musí být minimálně 15 let.

Kde se vše odehrává: Veškeré kurzy semináře se odehrávají v prostorách Hradecké šermírny.

Veškeré termíny seminářů jsou vypisovány v kalendáři akcí pořádané v Hradecké šermírně. Nezapomeňte jej tedy pravidelně sledovat!

Při větším počtu zájemců lze domluvit individuální termín semináře.