skupina historického šermu Corporal

fb

Hradecká šermírna

Hradecká šermírna byla nově přesunuta z  areálu bývalé továrny Tesla na nové místo nacházející se na Novém Hradci Králové v průmyslovo-administrativním areálu ležícím nedaleko sídla Českých lesů.

Cílem šermírny je vytvořit kvalitní prostor pro výcvik nejen umění šermířských škol, ale také dalších bojových sportů, pořádání výukových seminářů, přednášek a v neposlední řadě také výstav.

Šermírna je domovem skupiny historického šermu Corporal jejíž členové a spolupracovníci jsou současně lektory jednotlivých kurzů, seminářů a organizátory akcí zde pořádaných.

Kromě domovské skupiny Corporal jsou prostory šermírny využívány pro tréninky a výuku dalšími skupinami a subjekty (Systema Pardubice, Compagnia della Morte, … )

V minulosti v prostorách Hradecké šermírny proběhly například úspěšné výstavy historických chladných a zejména palných zbraní (Od muškety po kulomet, Zbraně II. Světové války, Zbraně orientu, …) nebo interaktivní vyučování pro školy věnované II. Světové válce.

Prostory šermírny lze po domluvě pronajmout jak na jednorázové akce (semináře, přednášky, …) tak na pravidelné tréninky.

V současnosti pro vás plánujeme další semináře, výstavy a jiné kulturní programy. Proto sledujte kalendář akcí pořádaných v Hradecké šermírně!

Adresa:

Přemyslova 1285/38, 500 08 Hradec Králové - Nový Hradec Králové
(Objekt ve kterém sídlíme nemá číslo popisné. Uvedená adresa je na nejbližší č.p.)

Akce v šermírně

(žádné záznamy)