skupina historického šermu Corporal

fb

Hradecká šermírna

Hradecká šermírna se nachází v areálu bývalé továrny Tesla na Slezském předměstí Hradce Králové, kdy po počátečních úpravách prostor začala od léta 2014 sloužit svému novému účelu.

Cílem šermírny je vytvořit kvalitní prostor pro výcvik nejen umění šermířských škol, ale také dalších bojových sportů, pořádání výukových seminářů, přednášek a v neposlední řadě také výstav.

Šermírna je domovem skupiny historického šermu Corporal jejíž členové a spolupracovníci jsou současně lektory jednotlivých kurzů, seminářů a organizátory akcí zde pořádaných.

Kromě domovské skupiny Corporal jsou prostory šermírny využívány pro tréninky a výuku dalšími skupinami a subjekty (Systema Pardubice, Dragon Gym Hradec Králové, Compagnia della Morte, Hersir Viking Hird, Svobodní žoldnéři, … )

V minulosti zde proběhly například úspěšné výstavy historických chladných a zejména palných zbraní (Od muškety po kulomet, Zbraně II. Světové války, Zbraně orientu, …) nebo interaktivní vyučování pro školy věnované II. Světové válce.

Prostory šermírny lze po domluvě pronajmout jak na jednorázové akce (semináře, přednášky, …) tak na pravidelné tréninky.

V současnosti pro vás plánujeme další semináře, výstavy a jiné kulturní programy. Proto sledujte kalendář akcí pořádaných v Hradecké šermírně!

Adresa:

Víta Nejedlého 1161/1b, 500 03 Hradec Králové

Akce v šermírně

(žádné záznamy)